Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie podejdziemy do tego tematu, bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli na przykład 6 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być również być za częste – ciągle Polacy są narodem na dorobku, ale z pewnością wolne każdemu pracującemu się należy. Jednak nikt nie powiedział, iż trzeba koniecznie siedzieć w dłuższy weekend w swoim domu, ogródku albo na działce. To takie schematyczne… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Tallina, Paryża czy Rzymu.

Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, przecież poznawanie innych krajów, ludzi, potraw, itp. jest niezmiernie interesujące, ale także rozwijające nas. Na zagraniczną wycieczkę można pojechać na własna rękę, ew. z grupą bliskich, ale również z biurem podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Neapolu – np., sam transport to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Można powiedzieć, że obie opcje mają wiele atutów.

Dla osób, które wolą jechać autem, a do tego nie mają za dużo czasu i pieniędzy, można polecić zwiedzanie naszego kraju. W końcu chociażby Toruń to miejsce, gdzie możemy miło spędzić czas. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradzić można Zakopane. Zakopane to bardzo popularny kurort turystyczny, lecz gdy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest oblężona przez podróżnych – zwłaszcza warszawiaków.
źródło: www.creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, http://firmaprzewozowagdansk.pl

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne: