Nowiną, pojawiającą się w minionych latach jest leasing

Nowością, pojawiającą się w zeszłych latach jest leasing nieruchomości. Tak samo jak w przypadku innych specyfików – samochodów, maszyn, oprzyrządowania biurowego czy sprzętów, jest sposobem na finansowanie inwestycji. Propozycja może traktować hal produkcyjnych, obiektów biurowych, magazynów, pensjonatów oraz hoteli lub centrów logistycznych. Z leasingu takich obiektów wolno czerpać liczne korzyści. Inwestycja taka ma prawo być sfinansowana nawet w stu procentach. Ponadto taki sposób jest finansowaniem długoterminowym. Obciążenia zostają rozłożone w czasie, nie obciążając zanadto budżetu. Przy leasingu działki optymalizują się koszty podatkowania, co ujawnia Skup nieruchomości za gotówkę. Istotne jest też to, że w trakcie takiego procesu uwalniane pozostają środki zamrożone w nieruchomościach. Modyfikuje się płynność finansowa firmy i posiadany majątek zostaje dużo efektywniej wykorzystany. Choć jest to stosunkowo oryginalna oferta, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To właśnie dzięki możliwości leasingu nieruchomości otwierają się pionierskie drogi rozwoju dla wielu firm.
źródło:
- http://maro.biz.pl